Praca zdalna może być jeszcze bardziej wydajna

Praca zdalna może być jeszcze bardziej wydajna

Warto mieć świadomość, że lockdown powstały przez wirusa w znacznej większości firm doprowadził do przyspieszenia trendu polegającego na zachęcaniu pracowników do pracy zdalnej. Właściciele części przedsiębiorstw wiedzą, że zmiany mogą być nieodwracalne.  Ponadto może to okazać się bardzo dużym wyzwaniem technologicznym przede wszystkim dla osób, które jeszcze do tej pory nie pracowały zdalnie. Oczywiście zdecydowanie największe znaczenie będzie miało dysponowanie właściwym sprzętem umożliwiającym na stały dostęp do sieci oraz wydajnej i bezpiecznej pracy.

Dodatkowo produkty znajdujące się w ofercie firmy Verbatim sprawiają, że firma może być pewna w kwestii niezawodności sprzętu.

Produkty, które mogą przyczynić się do wydajniejszej i bezpieczniejszej pracy zdalnej.

1. Wewnętrzne dyski SSD

Szczególnie niezwykle istotne będzie dokonanie wymiany nie tylko starszych dysków HDD, ale również SSD na znacznie bardziej wydajne dyski SSD znajdujące się w szerokiej ofercie firmy Verbatim. Możliwe jest dzięki temu poprawienie działania komputera oraz zdecydowane przyspieszenie uruchomienia systemu operacyjnego. Pracownik w ten sposób będzie mógł cieszyć  się z szybszego działania programów wykorzystywanych w codziennej pracy. Dodatkowo użytkownicy mogą wykonywać liczne czynności podczas pracy.

2. Dysk Store ´n´Go USB 3.0

Warto przechowywać, a także przenosić zarówno pliki, jak i efekty swojej pracy na mobilnym dysku. Nie wszyscy pracownicy zdają sobie sprawę, że bardzo stylowa obudowa tego produktu będzie doskonale komponowała się z nowoczesnymi komputerami stacjonarnymi.

3. Bezpieczeństwo

Pracownicy nie mogą zapominać o szyfrowaniu swojej pracy, która jest wykonywana poza biurem. Możliwe jest wtedy zadbanie o bezpieczeństwo istotnych danych.

AES jest to skrót od Advanced Encryption Standard. Należy zaznaczyć, że jest to symetryczny szyfr blokowy, który wykorzystuje się w celu szyfrowania wrażliwych danych.

Z kolei 256 bitów dotyczy długości klucza szyfrującego, który jest stosowany do szyfrowania ciągu danych lub pliku. Haker w takiej sytuacji musiałby dysponować liczbą kombinacji równą 2 256*, jeżeli chciałby dokonać odczytania albo złamania szyfru. Godnym uwagi jest fakt, że do tej pory jeszcze nikomu nie udało się złamać AES, który charakteryzuje się także odpornością na ataki typu brute force.

4. Dyski optyczne

Organizacje, a także użytkownicy, które dążą do bezpieczeństwa powinny nie tylko skupiać się na zabezpieczaniu danych, ale również przechowywania ich poza siecią.

Najlepszym możliwym rozwiązaniem na przechowywanie ważnych plików przez dłuższy czas będzie wykorzystanie dysków optycznych. Warto również wiedzieć, że napędy wspomnianych dysków znajdujących się w ofercie firmy Verbatim umożliwiają na tworzenie kopii najbardziej istotnych plików czy dokumentów.

5. Koncentratory i adaptery

Pracownik musi zdawać sobie sprawę, że wykonując pracę zdalną może dojść do sytuacji, że konieczne będzie podłączenie jeszcze dodatkowych akcesoriów do laptopa. W ofercie firmy Verbatim znajdują się adaptery w kompaktowych obudowach czy wieloportowe koncentratory. Zapewniają one swobodne podłączenie akcesoriów w najbardziej trudnych sytuacjach.

6. Myszy

Pracownicy wykonujący pracę zdalną muszą zakładać możliwość, że konieczne będzie dłuższe korzystanie z komputera stacjonarnego czy laptopa. Bardzo pomocna może być we wspomnianej sytuacji wygodna mysz. Użytkownicy muszą wiedzieć, że Verbatim Deluxe jest kompleksowym produktem, który posiada 8 przycisków. Mysz charakteryzuje się wyraźnym kształtem, a także ergonomiczną budową. Pracownik ma w ten sposób możliwość korzystania z myszy nawet przez kilka godzin. Firma Verbatim posiada także w swojej ofercie model Go-Nano. Produkt przeznaczony jest jednak dla osób uwielbiających kolorowe produkty.