Co zrobić, kiedy telefon wpadnie do wody?

Niniejszy artykuł pod tytułem Ciekawe gadżety dla graczy – musisz je mieć! nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Ciekawe gadżety dla graczy – musisz je mieć! należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Coraz częściej dostępne na rynku są telefon wodoodporne. To oznacza, że kiedy telefon wpadnie do wody lub zamoczy się, to woda nie dostanie się do ważnych części i nie uszkodzi go. Jednak w wielu przypadkach ten system nie jest sprawny w stu procentach, a kiedy telefon wpadnie do wody dochodzi do zwarcia.

Telefon wpadnie do wody – ryż

Jest jeden skuteczny sposób na wyciągnięcie wody z telefonu. Kiedy telefon wpadnie do wody, bardzo często dochodzi do zwarcia. Telefon może nie chcieć się włączyć lub część jego funkcji może nie działać prawidłowo. Kiedy telefon wpadnie do wody prostym sposobem na jego wysuszenie jest włożenie go do miski z ryżem. Ryż nie może być ugorowany, a cała powierzchnia telefonu powinna być nim zakryta. Telefon umieszczony w ryżu należy zostawić na kilka godzin, po tym czasie powinien sprawnie działać.

Telefon wpadnie do wody – suszarka

Jeśli telefon wpadł do wody, ale jest tylko lekko zamoczony i sprawnie działa, to warto zapobiegawczo przesuszyć go ciepłym powietrzem z suszarki. Efekty zalania mogą ukazać się dopiero po kilku godzinach, a nawet dniach.

Pamiętaj!

Nie wszystkie telefony są wodoodporne, nawet jeśli producent nam to obiecuje. Więc jeśli chcemy testować nowy telefon i jego wodoodporność musimy się liczyć z tym, że smartfon może już nie zadziałać. Największe prawdopodobieństwo, że telefon nie zostanie uszkodzony po kontakcie z wodą, jest wtedy, gdy nie mamy żadnego dostępu do jego baterii. To ona jest najważniejsza i jeśli zostanie ona zamoczona, to istnieje duże ryzyko, że więcej nie zadziała.