Dlaczego Warszawa to miasto korporacji?

Dlaczego Warszawa to miasto korporacji?

Warszawa to miasto, w którym jest kilkaset tysięcy podmiotów gospodarczych takich jak wielkie, międzynarodowe korporacje czy lokalne biznesy. Zobacz, jakie największe korporacje bytują w stolicy Polski.

Czym jest korporacja?

Korporacja to przedsiębiorstwo z ściśle określonymi zasadami i procedurami. Zazwyczaj są to ogromne, globalne firmy, które posiadają dużą ilość pracowników. W naszym kraju korporacje to duże firmy posiadające kapitał zagraniczny. Korporacje najczęściej zatrudniają ludzi poniżej 40 roku życia i oferują przejrzyste ścieżki kariery.

Największe korporacje w Warszawie

Najpopularniejsze i największe korporacje swoje główne siedziby mają w stolicy. W mieście Warszawa prawie na każdym kroku można spotkać firmę, która zatrudnia przeogromne liczby warszawiaków, a to na prawdę szerokie możliwości wyboru swojej ścieżki zawodowej. Poniżej znajdziesz korporacje, które znajdziesz w Warszawie.

Polska Grupa Energetyczna – Jest to jedno z największych przedsiębiorstw energetycznych w naszym kraju i przoduje w liście największych pracodawców. Pracownicy mogą tutaj liczyć na przeróżne możliwości awansu, zarobków i rozwoju. Elektrycy, którzy posiadają uprawnienia elektryczne mogą tutaj znaleźć dobrze płatną pracę.

Przedsiębiorstwo ubezpieczeniowe PZU S.A. – to firma gigant na rynku z centralną siedzibą w Warszawie. PZU daje możliwość skorzystania z wielu ofert pracy i budowania swojej kariery w segmencie ubezpieczeniowym.

Sieć prywatnych placówek medycznych LUX MED Sp. z.o.o – jedna z korporacji, która zalicza się do największych pracodawców w Polsce. Firma poszukuje takich pracowników jak personel medyczny, fachowców IT czy osoby zajmujące się administracją. LUX MED regularnie poszukuje wykształcone osoby do wykonywania obowiązków zawodowych.

Firma kurierska DPD Polska Sp. z.o.o – To jedna z największych firm zajmujących się dostarczaniem przesyłek w naszym kraju. Swoją główną siedzibę ma w Warszawie i regularnie poszukuje pracowników ze względu na ich deficyt. DPD Polska poszukuje kurierów i magazynierów. Wysokość zarobków zależy od zajmowane stanowiska.

W Warszawie można, również spotkać takie korporacje jak Orbis S.A, Polimex-Mostostal S.A, Nestle Polska S.A czy PKO BP S.A.

W stolicy co roku pojawiają się znakomicie wykształceni fachowcy, a ich dostępność to istotny czynnik, który zachęca wielkie firmy do inwestowania w Warszawie. Wysokie kwalifikacje pracowników to motor dla rozwoju przedsiębiorstwa.