Jak wybrać laptop do gier?

Jakie są różnice między laptopem biznesowym a konsumenckim?

Jak wiadomo zgodnie z nazwą laptopy biznesowe powinny być przeznaczone do efektywnej i szybkiej pracy, z kolei laptopy konsumenckie do domowego użytkowania. Jakie są największe różnice między wymienionymi produktami?

Jakość wykonania obudowy

Warto wiedzieć, że obudowy laptopów konsumenckich przeważnie wykonane są z plastiku. Nie tylko nie jest trwały, ale również stosunkowo szybko ulega ewentualnym zniszczeniom. Z kolei w laptopach biznesowych wykorzystywane są trwalsze materiały, do których należy zaliczyć magnez czy mieszankę tytanu.

Podzespoły

Należy mieć świadomość, że laptopy biznesowe powinny zagwarantować użytkownikowi bezpieczeństwo danych. Producenci przeważnie stawiają w tym wypadku na niezawodność i jakość. Ponadto procesory charakteryzują się dodatkowymi zabezpieczeniami.

Cena

Komputery klasy biznesowe w zdecydowanej większości przypadków będą przegrywały z laptopami konsumenckimi. Klient za wyższa jakość musi zapłacić więcej. Osoby, które niestety nie mogą sobie pozwolić na większy wydatek mogą zdecydować się na laptop poleasingowe. Można dzięki temu zaopatrzyć się w bardzo wysokiej jakości sprzęt w atrakcyjnej cenie.