Jak konwertować filmy na SE?

Niniejszy artykuł pod tytułem Ciekawe gadżety dla graczy – musisz je mieć! nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Ciekawe gadżety dla graczy – musisz je mieć! należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Postanowiliśmy napisać ten poradnik ponieważ wiele osób ma problemy z konwersją filmów na swój telefon oraz z ustawieniem odpowiedniej jakości.

Po pierwsze musimy zaopatrzyć się w potrzebny do tego Total Video Converter. Jest to wg mnie najlepszy program do konwersji jakichkolwiek plików – ta wersja (3.11 + serial) ma dodatkowo opcję konwertowania na komórki Sony Ericsson co dodatkowo ułatwia sprawę. Ale to nie wszystko. Trzeba jeszcze wybrać odpowiednią jakość z czym wielu userów ma trudność. W tym poradniku właśnie opiszę krok po jakie czynności należy wykonać aby otrzymać dobrze skonwertowany film.

Krok pierwszy Wybieramy plik

Po tym jak ściągnęliśmy już TVC, zainstalowaliśmy, odpalili zarejestrowali musimy dodać plik – Klikamy więc na New Task, a potem Import Files

Następnie wybieramy lokalizację gdzie mamy plik który chcemy skonwertować, wybieramy nasz plik i klikamy otwórz.

Krok drugi – Wybieramy format

Po tym jak otworzyliśmy plik wyskoczy na duże okno z całą masą przeróżny formatów na który możemy zamienić nasz plik, ale nas interesuje tylko jeden – a mianowicie Sony Cellphone znajdujący się w zakładce Mobile. Potem wybieramy jeszcze model telefonu (w moim przypadku w810i) i plik się załaduje.

Krok trzeci – Ustawienia i konwersja

Ta wersja programu jest już tak rozbudowana, że wszystkie ustawienia wybiera za nas. Właściwie tutaj nie muszę nic dodawać – jednak gwoli ścisłości parę rzeczy należy przedstawić. Otóż aby otrzymać dobrą jakość musimy wybrać jedynie w okienku Profile opcję Sony QCIF MP4 normal quality, a program sam ustawi za nas odpowiednią jakość, która jak na telefon jest bdb. Do dyspozycji mamy jeszcze okienko Settings, ale nie warto się nim zajmować ponieważ wszystkie ustawienia są odpowiednio dobrane. Teraz pozostaje kliknąć na przycisk Convert Now i program zaczyna konwertować nasz plik, a nam pozostaje czekać.

Krok czwarty – Finalizacja

Wyglądu okienka konwersji raczej opisywać nie muszę. Konwerter zapisuje domyślnie pliki w C:\Program Files\Total Video Converter\Converted\nazwa pliku (zakładam, że nie kombinowaliście z lokalizacją przy instalce Very Happy ) i tam też znajdzie się nasz skonwertowany plik, a okno z nim wyskoczy samo tuż po skończeniu konwersji. Gwoli Ścisłości – mimo wszystko parę słów się przyda aby wszystko byłą jak należy.

Gdzie wrzucić plik ?

Skonwertowany plik wrzucamy do folderu MSSEMC\Media Files\video

Odtwarzanie

– seria walkman
Wystarczy wejść w Walkman’a i tam mamy zakładkę Videos – jeśli poprawnie wrzuciliśmy plik tam on też się znajdzie.

– inne telefony
Wystarczy przez Menadżer Plików wejść w Videos i tam będzie nasz plik.