Tarot Online

Ciekawostki dotyczące klawiatury

Niniejszy artykuł pod tytułem Ciekawe gadżety dla graczy – musisz je mieć! nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Ciekawe gadżety dla graczy – musisz je mieć! należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jak wiadomo klawiatura jest integralną częścią komputerów. Zdecydowanej większości osób bardzo trudno jest sobie wyobrazić nowoczesne technologie bez wspomnianego produktu. Warto zatem wymienić kilka ciekawostek dotyczących klawiatury.

Jaki jest najpopularniejszy przycisk na klawiaturze?

Należy mieć świadomość, że najczęściej używanym przyciskiem jest spacja. Nie wszyscy oczywiście wiedzą, że w trakcie codziennej pracy na komputerze około 18% wszystkich naciśnięć dotyczy wspomnianego wcześniej klawisza.

Jak brudna jest klawiatura?

Ludzie przeważnie nie zastanawiają się nawet nad czystością swojej klawiatury. Należy zdawać sobie sprawę, że eksperymenty przeprowadzone w Wielkiej Brytanii dowiodły, że na ponad 10% klawiatur znaleziono większą liczbę zarazków niż na desce klozetowej.

Czy spacja na każdej klawiaturze jest długa?

Warto wiedzieć, że spacja na japońskich klawiaturach jest zdecydowanie krótsza w porównaniu do znanych w Europie klawiatur. Pismo używane na co dzień w Japonii jest bowiem zdecydowanie bardziej skomplikowane niż alfabet łaciński.