Verbatim prezentuje smukły i stylowy przenośny dysk twardy dla użytkowników komputerów MAC oraz PC

Verbatim prezentuje smukły i stylowy przenośny dysk twardy dla użytkowników komputerów MAC oraz PC

Firma Verbatim ogłasza wprowadzenie na rynek Store’n’Go ALU Slim – kompaktowego, lekkiego i stylowego dysku przenośnego w solidnej metalowej obudowie, z łączem USB 3.2 Gen 1, oferującego transfer danych do prędkości 5Gb/s.

Dysk Store’n’Go ALU Slim, dostępny w dwóch wariantach pojemności – 1TB i 2TB – waży jedynie 150g i został umieszczony w obudowie o grubości tylko 0,9cm. Klienci, którzy wybiorą model o pojemności 2TB mogą skopiować na dysk do 4 tys. filmów*, do 500 tys. piosenek* lub do 900 tys. zdjęć*. Wykonana z eleganckiego, szczotkowanego aluminium obudowa nawiązuje stylem do powierzchni Macbooków. Dyski Store’n’Go ALU Slim dostępne są w trzech opcjach kolorystycznych: silver, space grey oraz gold.

Aby właściciele komputerów Mac i PC mogli skorzystać z szybkich transferów oferowanych przez łącza USB-C oraz USB-A, do dysku ALU Slim dołączony jest kabel Micro-B – USB-A oraz adapter USB-A – USB-C. Dysk sformatowany jest w systemie FAT32, więc można z niego korzystać na przemian w komputerach z systemem Windows i Mac OS, bez konieczności ponownego formatowania. Pliki o rozmiarach powyżej 4GB obsługiwane są przez dostępne na dysku oprogramowanie, które dokonuje odpowiedniej zmiany formatu plików na system HFS+ dla komputerów Mac oraz na NTFS dla komputerów PC.

Na dysku preinstalowany jest program Nero Backup**, umożliwiający tworzenie kopii bezpieczeństwa systemu operacyjnego oraz jego odtworzenie, dzięki czemu użytkownicy mogą planować automatyczne backupy ważnych plików.

Program USB Rec&Play*** umożliwia nagrywanie wideo z telewizorów wyposażonych w port USB, odtwarzanie nagranego materiału oraz zatrzymywanie programów transmitowanych na żywo.

Sugerowana cena detaliczna dysku Store’n’Go ALU Slim to 69,99€ za wariant 1TB i 89,99€ za model 2TB.

* Przybliżone liczby zdjęć, piosenek czy filmów wyliczone zostały na podstawie średnich rozmiarów plików i mogą różnić się od wyników faktycznych w zależności od konfiguracji sprzętu lub modeli aparatów. Założenie: Zdjęcia 1Mp JPEG osiągają rozmiar ok. 2,2MB/zdjęcie. Muzyka – 1 minuta nagrania skompresowana w jakości 128 Kbs = 1MB. Wideo – H264 320 x 240 AAC audio = 1 godzina = 500MB.
** Program Nero Backup działa tylko w systemie Windows.
*** W niektórych krajach telewizory mogą nie obsługiwać funkcji USB Rec&Play.

Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości dostępne są na stronie https://www.verbatim-europe.com/uk/blog/

O firmie Verbatim

Znane na całym świecie produkty Verbatim są sprzedawane w ponad 120 krajach, a oferta firmy obejmuje nośniki optyczne, dyski USB, karty pamięci, dyski twarde, dyski SSD, akcesoria mobilne oraz filamenty do druku 3D. Europejska siedziba Verbatim znajduje się w niemieckiej miejscowości Eschborn. Więcej informacji na stronie: http://www.verbatim.com.

Po więcej informacji prosimy o kontakt z:

Dorota Uslu

East Side Consulting GmbH
Mobile +48 730 057 103
[email protected]