Firma Zebra Technologies przedstawia oprogramowanie dla przedsiębiorstw umożliwiające wykrywanie zbliżania pracowników, ostrzeganie przed interakcjami i ich rejestrowanie

Firma Zebra Technologies Corporation (NASDAQ: ZBRA) specjalizuje się w wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań dla przedsiębiorstw. Zebra razem ze swoimi partnerami biznesowymi zdecydowali się na wprowadzenie na rynek systemu Zebra MotionWorks® Proximity. Nie wszyscy oczywiście zdają sobie sprawę, że wspomniany system gwarantuje niezwykle szczegółowe wykrywanie zbliżeń. Dodatkowo ma funkcje umożliwiające na powiadamianie czy śledzenie. Firmy mogą dzięki temu zapewnić wszystkim swoim zatrudnionym pracownikom zdecydowanie bardziej korzystną ochronę w miejscu pracy.

Godnym uwagi jest również fakt, że rządy krajów dokonują publikacji wytycznych, do których przedsiębiorstwa obowiązkowo muszą się dostosowywać. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że praktycznie wszystkie zasady ustalone przez rząd muszą zostać wprowadzone w firmach. Należy wśród nich wymienić trzymanie właściwego dystansu czy nawet regularną dezynfekcję.

Należy oczywiście wiedzieć, że omawiany system MotionWorks® Proximity spełnia wszystkie niezbędne wymagania.Jest to również najlepsza możliwa odpowiedź na potrzeby pracodawców, którzy szukają strategii umożliwiającej wznowienie działań podczas pandemii. Trzeba również pamiętać, że Bill Burns, czyli Product and Solutions Officer uważa, że przedsiębiorstwo bierze pod uwagę zdrowie swoich pracowników, którzy musieli wrócić do wykonywania swoich codziennych obowiązków. Dodatkowo bardzo dokładnie zostały przeanalizowane istotne priorytety dotyczące higieny i bezpieczeństwa. Niezwykle doświadczone i kompetentne osoby pracujące na co dzień w firmie Zebra bardzo szybko zarówno zaprojektowali, jak i dokonali wdrożenia systemu pozwalającego na wykrywanie zbliżeń. Ponadto system pozwala również na śledzenie czy powiadamianie pracowników o interakcjach. Koniecznie trzeba także pamiętać, że z systemu mogą z powodzeniem na co dzień korzystać osoby, których celem jest wzmocnienie ochrony swoich pracowników w danym zakładzie produkcyjnym czy nawet dużym magazynie.

Bardzo istotne jest także to, że omawiany system umożliwia na zbieranie bardzo dokładnych informacji, które mogą dotyczyć interakcji czy zbliżeń. Pracodawcy mogą bez żadnego problemu w dowolnie wybranym przez siebie momencie informować poszczególnych pracowników, że będą oni się do siebie zbliżać. Warto tym samym wiedzieć, że wszystkie uzyskane dane będą połączone z identyfikatorami określonych pracowników. Umożliwi to danemu przedsiębiorstwu podjąć możliwie najlepszą decyzję w danej sytuacji. Dodatkowo nie trzeba się martwić, że nie zostaną zachowane jakiekolwiek zasady dotyczące ochrony prywatności. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że system ewidentnie wyróżnia się na tle wszystkich dostępnych na rynku systemów. Szczegółowe rozwiązania polegają na śledzeniu poszczególnych kontaktów. Dzięki temu pracodawca nie będzie miał wątpliwości, który pracownik powinien się udać na badania.Nie będzie tym samym problemów z zamknięciem całego zakładu.

Warto także zdawać sobie sprawę, że system Zebra będzie korzystał z bardzo energooszczędnego standardu BLE lub WiFi. Należy również zdawać sobie sprawę, że system jest instalowany w chmurze. Umożliwia to na podejmowanie najbardziej kluczowych decyzji. Można także zaoszczędzić, ponieważ nie będzie potrzebne instalowanie specjalistycznej obsługi w poszczególnych obiektach. Dodatkowo system nie będzie wymaga od przedsiębiorstwa zaopatrzenia się w dodatkową infrastrukturę. Firma może bez żadnego problemu opierać swoją obsługę na dotychczasowych urządzeniach firmy Zebra.

Do zalet śledzenia interakcji należy zaliczyć fakt, że system opiera się na urządzeniach, które są stosowane na co dzień przez pracowników przedsiębiorstwa. Firma może dzięki temu zdecydowanie ograniczyć różnego rodzaju wydatki. Z kolei pracownicy nie będą musieli dodatkowo przestawiać się na nieznane dla nich i nowe rozwiązania czy funkcje. Z kolei wiedza i doświadczenie fachowców pracujących w firmie Zebra sprawia, że może ona oferować rozwiązani, które gwarantują pełne bezpieczeństwo.

Należy również zdawać sobie sprawę, że Zebra należy do ścisłej czołówki jeżeli chodzi o dostarczanie systemów lokalizacyjnych. Firma nie tylko doskonale zna technologię, na której opiera się system. Zebra została uznana za Leadera w raporcie opublikowanym i wcześniej dokładnie przygotowanym przez prestiżową firmę Gartner. Dodatkowo omawiane rozwiązanie jest obecnie wykorzystywane w lidze NFL. Służy bowiem do zbierania istotnych informacji w czasie rzeczywistym. Chodzi tutaj m.in. o mierzenie przyspieszenia poszczególnych zawodników.

Obowiązkowe zastrzeżenie:

Warto również wiedzieć, że wspomniana firma Gartner nie zajmuje się promowaniem produktów czy jakichkolwiek usług. Dodatkowo firma nie poleca nawet technologii firm, które uzyskały wysokie miejsca w rankingach. Jest to zatem bardzo obiektywny raport.

O firmie ZEBRA

Należy również wiedzieć, że firma Zebra zapewnia najlepsze możliwości pracownikom służby zdrowia, logistykom, a także osobom pracującym na co dzień w transporcie, produkcji czy logistyce. Warto także wiedzieć, że firma obecnie ma aż 10 tysięcy oddziałów w 100 państwach. Przedsiębiorstwo znane jest z dostarczania najbardziej kompleksowych systemów, które mogą być stosowane w różnych branżach. Omawiany system jest w stanie idealnie połączyć ludzi, dane i sprzęt, dzięki czemu możliwe będzie podjęcie najtrafniejszych decyzji.

Warto także wiedzieć, że produkty przedsiębiorstwa zaliczane są do najlepszych możliwych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku. Trzeba zaznaczyć, że mogą usprawnić procesy związane z monitorowaniem, sprzedażą czy nawet zarządzaniem ludźmi. Godnym uwagi jest również fakt, że firma została w 2019 roku sklasyfikowana na 166 miejscu w magazynie Forbes na Najlepszych Pracodawców. Znacznie więcej informacji o firmie Zebra można uzyskać na stronie internetowej www.zebra.com. Można także zapoznać się z profilami firmy na Twitterze, LinkedInie czy Facebooku.

Kontakt dla mediów: 

Valerie Berrivin
Zebra Technologies
Phone: +33 607 956 184
[email protected]

Dział analiz branżowych:
Kasia Fahmy
Zebra Technologies

+1-224-306-8654
[email protected]